W samym sercu zielonego Powiśla, u zbiegu ulic Czerniakowskiej, Wilanowskiej i Okrąg, znajduje się jeden z najbardziej wartościowych w okolicy budynków. Kamienica przy ulicy Okrąg 2 została wzniesiona w latach 1928–1929 według projektu naczelnego architekta Banku Polskiego, Stanisława Filasiewicza.
Z okien nowopowstałych apartamentów tego zabytkowego budynku rozpościera się widok na piękny, rozległy Park imienia Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza.
Lokalizacja kamienicy gwarantuje nie tyko komfort, ciszę i spokój, ale również bliskość terenów wypoczynkowych, rekreacyjnych oraz ośrodków kultury.
E lewacje od strony ulicy uzyskały jednolity wystrój stylowo łączący w sobie cechy modernizmu, neoklasycyzmu i art deco. Dziedziniec w formie zbliżonej do trójkąta, zawarty między trzema skrzydłami budynku został zamknięty od strony północnej dodatkowym skrzydłem wewnętrznym. Elewacje od strony dziedzińca otrzymały charakter zgodny z elewacjami frontowymi z minimalistycznym wystrojem architektonicznym.
Na dziedziniec prowadzi bogato dekorowany przejazd bramny z ozdobnymi metalowymi wrotami bramy.
P Powiśle – nadwiślańska dzielnica Warszawy. Tu niemal każdy dom i uliczka mają długą historię zabarwioną anegdotą czy legendą. Żadna z dzielnic Warszawy nie uległa tak gwałtownym i wielkim przeobrażeniom w ciągu ostatnich 200 lat, jak właśnie Powiśle. Największe przemiany zaczęły się w latach międzywojennych wraz z likwidacją obiektów przemysłowych i wkraczaniem na puste place zabudowy mieszkalnej. Okolica stała się elegancką dzielnicą wielkomiejską.
Dzisiaj o ewolucji zagospodarowania terenów Powiśla świadczą liczne nowe inwestycje kulturalno-rozrywkowe, m.in. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego – wybitne dzieło współczesnej architektury, Centrum Nauki Kopernik czy multimedialne muzeum Fryderyka Chopina. Ciekawe kawiarnie i restauracje również znalazły swoje miejsce "nad Wisłą". Bulwar skutecznie zabezpieczył dzielnicę przed powodziami, co umożliwia rozwój inwestycji w pobliżu rzeki.